Projekt wnętrza kuchni

Opis

Koncepcja wnętrza salonu z kuchnia

#025

Autorzy projektu:

mgr inż. arch.
Alicja Bednarczyk-Strączkowska

Koncepcja zakłada zmiany w rozkładzie mieszkania. Została usunięta ściana działowa dzieląca kuchnię od salonu, w celu stworzenia przestronnej i jasnej przestrzeni. Na życzenie właściciela zaprojektowano wyspę z miejscami do siedzenia. Zaproponowano 4 koncepcje aranżacji wnętrza.

Projekt wnętrza kuchni

Koncepcja 1.

Część kuchenna została oddzielona od salonu wyspą. Przejście pomiędzy kuchnią, a salonem wiąże się ze zmianą materiałów wykończeniowych zastosowanych na ścianach i podłodze.

Kuchnie wykończono w ciemnej szarości z elementami drewnianymi. W tej koncepcji wybrano owalny okap kuchenny. W salonie zaproponowano drewniane podłogi, ocieplające wnętrze. 

Projekt wnętrza kuchni

Koncepcja 2.

Podobnie jak w koncepcji 1 część kuchenną oddzielono od salonu wyspą. Kuchnię zaproponowano w barwie ciemnoszarej z elementami drewnianymi. Okap kuchenny wybrano w kształcie prostopadłościanu. W salonie podłogi wyłożono płytkami o wymiarach takich samych jak w kuchni tylko w barwie jasnej. 

Projekt wnętrza kuchni

Koncepcja 3.
Salon i kuchnię zaproponowano w barwach biało-czarnych. Zrezygnowano z drewna na podłodzę i szafkach kuchennych. Wyspę wybrano w kolorze białym. 

Projekt wnętrza kuchni

Koncepcja 4.

Część kuchenną zaproponowano jako monochromatyczną z drewnem.

Elementem oddzielającym to pomieszczenie od salonu jest czarny pas, służący dodatkowo za półkę. Na środku kuchni zaprojektowano wyspę z miejscami do siedzenia. W tych samych kolorach zaaranżowano salon, lecz, aby ocieplić pomieszczenie na podłogę zastosowano panele drewniane. 

Projekt wnętrza kuchni

Koncepcja 4.
Widok na wyspę.

Projekt wnętrza kuchni

Koncepcja 4.
Widok na kuchnię


Chciałbyś stworzyć wyjątkowy projekt? Skontaktuj się z nami

+48 577 750 999, +48 781 686 882

SZYBKA WYCENA

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej

Rozumiem