Projekt osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej

Opis:

Faza projektu: projekt budowlany

Projekt:  2018r.

Pozwolenie na budowę: 2016

Realizacja: w trakcie budowy

 

Autorzy projektu:

mgr inż. arch.
Alicja Bednarczyk-Strączkowska

mgr inż. arch. Jędrzej Bąkowski


Powierzchnia zabudowy: 4.563m2

Powierzchnia terenu:   2.342.334m2

Lokalizacja: Katowice

Powierzchnia użytkowa segmentu:

segment 2,3: 139 m2 | segment 4,5: 145 m2

Realizacja: 2019 (w trakcie budowy)

Inwestor prywatny

Projekt osiedla 4 budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej.

Zabudowa wkomponowana w otaczający krajobraz poprzez zastosowanie na elewacji drewnianych elementów oraz dużych przeszkleń.

Całość została dopełniona drewnianymi pergolami porośniętymi zielenią, które oprócz maskowania stojących samochodów, dają mieszkańcom element zacieniający i chroniący przed czynnikami atmosferycznymi. 

Budynki jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej zaprojektowano w dwóch typach. Oba jako dwukondygnacyjne z dachem płaskim, co umożliwia wykorzystanie przestrzeni piętra w 100%, dając nieorganiczoną możliwość aranżacji przestrzeni pokoi i łazienki na piętrze. Elewację wykonano w kolorze białym z drewnianymi elementami. Zieleń pnąca się po pergolach oraz zastosowanie naturalnych materiałów wkomponowuje budynki w otaczający krajobraz. 

Estetyczna drewniana wiata porośnięta zielenią osłania stanowisko parkingowe, kamufluje zaparkowany samochód oraz zadasza wejście do budynku. 

Brak ogrodzeń wewnątrz osiedla daje efekt przestrzeni co poprawia komfort mieszkania. Dodatkowo integrując mieszkańców. Drewniane zadaszenie tarasu osłania przed czynnikami atmosferycznymi. Porośnięte pergole zielenia wpisują budynek w otaczającą zieloną przestrzeń. 

Wykorzystanie pergoli przy wyjściach na taras zapewnia zacienienie w momencie największego słońca jak i jej boczna część porośnięta roślinnością pnącą zapewnia prywatność co dodatkowo wpływa na komfort zamieszkania oraz podnosi estetykę budynku.

segment 2,3 rzut parteru

Budynek jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej segment 2 oraz 3. Ciekawy rozkład pomieszczeń na parterze wpływa na komfort mieszkania. Główne wejście zadaszone przez drewnianą pergolę porośniętą roślinnością prowadzi do wiatrołapu, z którego mamy dostęp do pomieszczenia kotłowni. Na parterze zaprojektowaliśmy zamkniętą kuchnię, pomieszczenie WC oraz przestronny salon. 

segment 2,3 rzut piętra

Piętro pełni funkcję strefy nocnej. Znajduje się tutaj duża sypialnia, dwa pokoje oraz przestronna, komfortowa łazienka. 

segment 4,5 rzut parteru 

Budynek jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej segment 4 oraz 5 z garażem.

Nowoczesny i przestronny lokal mieszkalny posiada dużą łazienkę przeznaczoną na wc, otwartą kuchnię z jadalnią i jasny salon. Przestrzeń parteru jest wygodna i funkcjonalna, a otwarta przestrzeń pozwala na swobodę aranżacji przestrzeni.

Duże przeszklenie części dziennej otwiera budynek na otaczający krajobraz. 

segment 4,5 rzut piętra

Na piętrze znajdują się duża sypialnia, dwa pokoje oraz jasna łazienka. Dodatkowo znajdziemy tutaj ogólnodostępną garderobę. 

 

Zielona, częściowo zadrzewiona działka w Katowicach, Zarzecze.

Jej całkowita powierzchnia wynosi 7.729m2. Ogrody od strony południowej zapewniają maksymalne nasłonecznienie pomieszczeń dziennych. Dojazd od ulicy Pstrągowej.

Teren uzbrojony, media znajdują się w ulicy dojazdowej (kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, gaz, woda oraz prąd).  Bardzo dobry i szybki dojazd do centrum Katowic. 


Chciałbyś stworzyć wyjątkowy projekt? Skontaktuj się z nami

+48 577 750 999, +48 781 686 882

SZYBKA WYCENA

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej

Rozumiem