Osiedle 46 domów jednorodzinnych oraz 10 dwu lokalowych

Opis

Projekt: 2019

Pozwolenie na budowę: 2019

 

Autorzy projektu:

mgr inż. arch.
Alicja Bednarczyk-Strączkowska

mgr inż. arch. Jędrzej Bąkowski

mgr inż. arch. Ewa Rzymska


Powierzchnia zabudowy: 4.563m2

Powierzchnia terenu: 2.342.334m2

Lokalizacja: Katowice Barcelońska

Powierzchnia użytkowa:

segment 1: 135m2 | segment 2: 151m2 | segment 3: 169m2

Zakres: projekt budowlany: 2019

Realizacja: w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę 

Projekt nowoczesnego, kameralnego osiedla 46 budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Osiedle zaprojektowano w sposób spójny, zapewniając maksymalny komfort mieszkańcom. Duże ogródki, tereny rekreacyjne oraz plac zabaw to wszystko zostało zawarte w projekcie.

Stosowane w naszych projektach dachy płaskie pozwalają w pełni wykorzystać powierzchnie piętra. Dodatkowo posiadając taras na dachu budynku mieszkaniec zyskuje przestrzeń i miejsce do podziwiania otaczającego krajobrazu.  Elewację wykonano w barwie białej z elementami antracytowymi oraz drewnianymi.

Duże przeszklenia, drewniane, zadaszone tarasy zachęcają do odpoczynku. Naturalne ogrodzenia i duża ilość zieleni zbliża mieszkańców do środowiska naturalnego oraz daje poczucie otaczającej przestrzeni.


Budynki dwurodzinne o białej elewacji przełamanej elementami drewnianymi.

Przeszklona klatka schodowa nadaje budynkowi lekkości, a odbijaąca się w niej roślinność wkomponowuje budynek w otaczający krajobraz. 

Segment 1 rzut parteru

Segment 1 o powierzchni użytkowej 135m2 ze sporym ogrodem i garażem. Ciekawy rozkład pomieszczeń z otwartą częścią dzienną oraz dużymi przeszkleniami nadaje wnętrzu lekkości i przestronności. 

Segment 1 rzut piętra

Piętro zostało zaprojektowano jako strefa prywatna. Duża sypialnia, garderoba, przestrzenna łazienka oraz dwa pokoje zapewniają komfort mieszańcom. Warto zwrócić uwagę na zadaszony taras z którego możemy korzystać nawet w czasie letniego deszczu.

Segment 2 rzut parteru

Segment nr 2 charakteryzuje się dużą powierzchnią użytkową. Mieszkańcy mają do dyspozycji 151m2.

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu kuchnia została oddzielona od salonu jadalnią. Dla osób pracujących w domu na parterze zaprojektowano gabinet z dużym oknem na ogród.  

Segment 2 rzut piętra

Piętro to przede wszystkim strefa sypialna. Mieszkańcy mają do dyspozycji na tej kondygnacji trzy przestronne pokoje, garderobę oraz duża łazienkę. 

Segment 3 rzut parteru

Szklana klatka schodowa stała się w tym projekcie intrygującym elementem architektonicznym. Prowadzi ona do dwóch mieszkań.

Mieszkanie znajdujące się na parterze składa się z otwartej kuchni z jadalnią i salonem, dwóch sypialni oraz dużej łazienki. Mieszkańcy mają do dyspozycji ogród z tarasem. Mieszkanie o powierzchni użytkowej 79m2 jest idealną alternatywą dla budynków wielorodzinnych.

Segment 3 rzut piętra

Mieszkanie na piętrze posiada taki sam układ pomieszczeń jak lokal poniżej.

Duży salon z otwartą kuchnią i jadalnią oraz wyjściem na taras to na pewno ogromny atut tego mieszkania. 

Plan zagospodarowania terenu

 

Budynki jednorodzinne w zabudowie szeregowej zaprojektowano na dużej działce o powierzchni 24 767m2. Teren położony w spokojnej, cichej i zielonej dzielnicy Katowic, Piotrowice.

Działka leży w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej mieszkaniowej. Wjazd na działkę od ul. Barcelońskiej.

Dostępne są media: kanalizacja deszczowa, sanitarna, prąd, woda, gaz. Działka polecana dla osób ceniących spokój, przestrzeń i kontakt z przyrodą. Bardzo dobry i szybki dojazd do centrum Katowic.


Chciałbyś stworzyć wyjątkowy projekt? Skontaktuj się z nami

+48 577 750 999, +48 781 686 882

SZYBKA WYCENA

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej

Rozumiem